A Civil Közoktatási Platform meggyőződése, hogy az oktatáspolitika mellett a pedagógusok, szülők, diákok és az egész társadalom oktatásról, nevelésről való gondolkodása is felelős az oktatás jelenlegi helyzetéért: a változáshoz a kormányzati intézkedések mellett szemléletváltozásra is szükség van. Ezért indítottuk el az „Önfejlesztő Közösségek” Projektet.
A projekt során egyfajta közös tanulás valósul meg, amelyben – reményünk szerint – lehetővé válik az elképzelések egymással való összevetése, az olyannyira szükséges megújulás, szemléletváltás. Ma
A projekt tudásbázisát a Civil Közoktatási Platformba (CKP) tömörülő több mint 50 oktatással foglalkozó civil, szakmai szervezet és szakértőik jelentik, a szervezést és lebonyolítást pedig a Tanítanék Mozgalom végzi. A projekt szakmai vezetője Nahalka István ny. egyetemi docens, oktatáskutató, a neveléstudomány kandidátusa.
A program során műhelyfoglalkozás jellegű beszélgetéseken pedagógusokból, szülőkből, diákokból vagy más érdeklődőkből létrejött kisközösségek járnak körül alaposabban egy-egy, az oktatást/nevelést, az óvodák, iskolák életét meghatározó témát. A részt vevő közösség állhat egy homogén csoport képviselőiből, de különösen izgalmas, ha többféle szerepkörben lévők gondolkodnak együtt. A folyamat indulása egy, a témában jártas személy (tutor) ismereteire támaszkodik, de ennél fontosabb a csoporttagok saját tapasztalatainak megosztása és véleményük ütköztetése. Reményeink szerint a csoportok önállóan, közösséggé alakulva további alkalmakkal is folytatják a közös gondolkodást.
Az online – vagy igény esetén személyes jelenléttel – tartott foglalkozásokra várjuk meglévő vagy a projektre szerveződő kisközösségek jelentkezését, de lehetőség van az egyes témák iránt érdeklődők egyéni jelentkezésére is.
A projekt első eleme egy online műhelysorozat, melyre bármely érdeklődő jelentkezhet.
Miért érdemes részt venni?
♦ Mert az oktatás mindenkit érint.
♦ Mert az oktatás közös ügyünk, együtt kell gondolkodni róla.
♦ Mert az oktatásban szélesebb körű szemléletváltásra van szükség.
♦ Mert a sokféle megközelítés megismerése segíti a gondolkodást.
♦ Mert cselekvési ötleteket kaphatunk, adhatunk.
Miről? Mikor?
Az online műhelyek kb. 2 órásak. Az első legfeljebb fél órában egy bevezető, alapozó, problémafelvezető előadás nyújtunk. Majd azokkal akik velünk maradnak interaktívabb formában dolgozzuk fel a témát, amibe beépítjük a résztvevők kérdéseit, gondolatait, tapasztalatait. Az interakciókban részt lehet venni élő megszólalással és egy anonim felületen való hozzászólással is.
A műhely során elméleti alapokat is nyújtunk, de elsősorban a gyakorlat szempontjából közelítjük meg a témákat. A problémák mellett jó gyakorlatok is napirendre kerülnek.
JELENTKEZÉS
Más formában is lehet?
A projekt ebbe a műhelysorozatba egyéni jelentkezőket vár, de várjuk szervezetek/csoportok érdeklődését is, mert egyeztetés alapján más formában, időben, térben is megszervezhető.
Bővebben: https://ckpinfo.hu/2024/02/01/csatlakozz-szervezetkent-szervezzunk-egyutt/
Bővebben
ITT tájékozódhattok bővebben a projektről
A Civil Közoktatási Platform és a Tanítanék együttműködésében szervezett műhelysorozatra várunk minden érdeklődőt!